СИСТЕМА СУБ’ЄКТІВ ПУБЛІЧНОГО КОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА НА ТРАНСПОРТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31733/2078-3566/2024-5-44

Ключові слова:

суб’єкт, система, публічний контроль, транспорт, законодавство, додержання, перевірка

Анотація

Розглянуто проблематику визначення системи суб’єктів публічного контролю за додержанням законодавства на транспорті. Зауважено, що система суб’єктів публічного контролю на транспорті – це складна взаємодія різних органів та установ, покликаних забезпечувати дотримання законодавства у сфері транспорту та безпеки руху. Визначено зміст поняття «суб’єкти публічного контролю за додержанням законодавства на транспорті»; наголошено, що такі суб’єкти є суб’єктами правовідносин. З’ясовано, як співвідносяться між собою поняття «суб’єкти державного контролю», «суб’єкти громадського контролю», «суб’єкти публічного контролю». Запропоновано окреслити такі функції суб’єктів публічного контролю за додержанням законодавства на транспорті: нормотворчу; функцію ліцензування та сертифікації; функцію безпосереднього застосування контрольних заходів; сервісну функцію; інформаційну функцію. Підтримано позиція авторів про пріоритетність поширення децентралізації управління транспортними перевезеннями та координації діяльності суб’єктів публічного адміністрування у сфері транспорту під час реалізації державної транспортної політики.Акцентовано на тому, що координація діяльності суб’єктів публічного контролю на транспорті є необхідною умовою для ефективного забезпечення безпеки на транспорті, дотримання законодавства та високої якості транспортних послуг. Визначено типові проблеми координації суб’єктів публічного контролю за додержанням законодавства на транспорті: дублювання функцій; відсутність єдиного підходу; бюрократичні бар’єри; недостатнє фінансування. Встановлено, що координація діяльності суб’єктів публічного контролю на транспорті – це безперервний процес.Запропоновано заходи вдосконалення координації суб’єктів публічного контролю за додержанням законодавства на транспорті: створення єдиної державної інформаційної системи; розширення використання електронних послуг; активне залучення громадськості до контролю; підвищення кваліфікації працівників контролюючих суб’єктів.

Посилання

Конспект лекцій з дисципліни «Транспортне право» : для студ. 1 курсу денної і заочної форм навчання за напрямом 1004 – «Транспортні технології» спеціальностей 6.100402 – «Транспорті системи», 6.100401 – «Організація і регулювання дорожнього руху», 6.100403 – «Організація перевезень і управління на транспорті», 6.050208 – «Логістика» / укл. : В. І. Петраш. Харків : ХНАМГ, 2008. 159 с.

Собакарь А. О. Інституційні засади державного контролю за безпекою дорожнього руху в Україні. Науковий вісник Національного університету ДПС України. Серія «Економіка, право». 2013. № 2 (61). С. 15–22.

Бойко А. В. Адміністративно-правове забезпечення державної транспортної політики в Україні : автореф. дис. … д-ра юрид. наук : 12.00.07. Дніпро, 2021. 41 с.

Дубинський О. Ю. Суб’єкти здійснення державного контролю за додержанням законодавства на транспорті в Україні. Підприємництво, господарство і право. 2018. № 10. С. 131–135.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-27

Як цитувати

ШАТОХІН, В. (2024). СИСТЕМА СУБ’ЄКТІВ ПУБЛІЧНОГО КОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА НА ТРАНСПОРТІ . Науковий вісник Дніпровського державного університету внутрішніх справ, 287–292. https://doi.org/10.31733/2078-3566/2024-5-44