УМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СПІВРОБІТНИКІВ ЕКСПЕРТНОЇ СЛУЖБИ МВС УКРАЇНИ ДО ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

Автор(и)

  • Є. Шарай

DOI:

https://doi.org/10.31733/2078-3566-2021-1-302-306

Ключові слова:

експерт, Експертна служба МВС України, досудове розслідування, взаємодія, залучення працівників, наукові дослідження.

Анотація

В статті розглянуто стан наукових досліджень з питань залучення працівників Експертної служби МВС України до досудового розслідування. Відзначено, що розширення та поглиблення наукових досліджень в галузі судово-експертної діяльності неминуче призводить до потреби використання таких досягнень і в практичній діяльності органів внутрішніх справ України. Автором проаналізовані окремі наукові дослідження, здійснені у формі докторських, кандидатських дисертацій, монографій, низка наукових статей, навчально-методичних матеріалів, що дає підстави для висновку про те, що питання взаємодії експертів зі слідчими, оперативними працівниками, захисниками, використання ними спеціальних знань у своїй діяльності, а також залучення працівників Експертної служби МВС України до досудового розслідування в умовах сучасного змагального кримі- нального процесу викликають інтерес у багатьох вітчизняних і зарубіжних науковців та практиків. Підкреслено, що потребують подальшого наукового розроблення питання криміналістичних рекоменлдацій щодо збирання та надання необхідних матеріалів з підготовки та призначення експертиз в межах міжнародної правової допомоги. Крім того, автором констатовано, що аналіз окремих наукових досліджень, здійснених у формі докторських, кандидатських дисертацій, монографій, низки наукових статей, навчально-методичних матеріалів дає підстави для висновку про те, що питання залучення експертів Експертної служби МВС до досудового розслідування в умовах сучасного змагального кримінального процесу викликають інте- рес у багатьох вітчизняних і зарубіжних науковців і практиків. Багатогранність проблематики, широта інтересів користувачів до розвитку наукової думки й досягнень науково-технічного прогресу, важливість завдань, які виконують працівники Експертної служби МВС вказують на актуальність цієї про- блеми і дають підстави для її подальшого глибокого дослідження.

Посилання

1. Тмошок І., Форіс Ю. (2016). До питання про судово-експертну школу <https://kndise.gov.ua/news/news-view/c-do-pitanna-pro-sudovo-ekspertnu-skolu.

2. Про утворення експертної служби Міністерства внутрішніх справ : постанова Кабінету / Міністрів України від 20 червня 2000 № 988 : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/988-2000-п.

3. Кривонос М.В. Теорія та практика використання спеціальних знань врозслідуванні злочинів у сфері обігу наркотичних засобів,психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів : монографія / М. В. Кривонос, В. С. Бондар ; МВС України, Луган.держ. ун-т внутр. справ ім. Е. О. Дідоренка. Сєвєродонецьк : РВВ ЛДУВС ім. Е. О. Дідоренка. 2017. 412 с.

4. Чорноус Ю. М. Проведення судової експертизи у порядку міжнародної правової допомоги у кримінальному проваденні : Актуальні питання судової експертизи і криміналістики : збірник матеріалів міжнарод. наук.-практ. конф., присвяченої 150-річчю з дня народження Засл. проф. М. С. Бокаріуса (Харків, 18–19 квіт. 2019 р.). Харків : ХНДІСЕ. 508 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-11

Як цитувати

Шарай, Є. (2024). УМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СПІВРОБІТНИКІВ ЕКСПЕРТНОЇ СЛУЖБИ МВС УКРАЇНИ ДО ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ. Науковий вісник Дніпровського державного університету внутрішніх справ, (1), 302–306. https://doi.org/10.31733/2078-3566-2021-1-302-306

Номер

Розділ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС, КРИМІНАЛІСТИКА, ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ