ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ІМПЕРСЬКОГО МІНІСТЕРСТВА НАРОДНОЇ ПРОСВІТИ І ПРОПАГАНДИ «ВІНЕТА» НА ТЕРИТОРІЇ РАЙХСКОМІСАРІАТУ «УКРАЇНА»

Автор(и)

  • К.О. Долгорученко Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

Ключові слова:

нацистська пропаганда, Райхскомісаріат «Україна», спецслужба «Вінета»

Анотація

Здійснено історико-правовий аналіз становлення та розвитку спеціальної служби Імперського міністерства народної просвіти і пропаганди «Вінета» як складового елементу Східного відділу. Доведено, що організаційна структура спецслужби відображала систему підпорядкованості в загальній ієрархії управління міністерства. Головний акцент зроблено на особливостях організації відділів цієї спецслужби, що базувались на території Райхскомісаріату «Україна». Визначено, що пріоритетними напрямками роботи київського та дніпропетровського відділів спецслужби «Вінета»були координація та контроль за проведенням пропагандистських кампаній в окупаційній пресі, налагодження радіопропаганди тощо.

Посилання

1. Кормилицына Е. Йозеф Геббельс. Особенности нацистского пиара / Елена Ко-рмилицына. – М.: Путь, 2011. – 248 с.

2. Окороков А. Особый фронт. Немецкая пропаганда на Восточном фронте в годы Второй мировой войны / Александр Окороков. – М.: Русский путь, 2007. – 275 с.

3. ЦДАВО України. – Ф.КМФ-8. – Оп. 2. – Спр. 149. – Арк.135.

4. ДДА СБУ. – Літерна справа № 13. – Т.1. – Арк.122.

5. ДДА СБУ. – Літерна справа № 22. – Т.4. – Арк.48.

6. Жуков Д. Антисемитская пропаганда на оккупированных территориях РСФСР, 1941-1944 гг. / Д. Жуков, И. Ковтун. – Ростов н/Д: Феникс, 2015. – 283 с.

7. ДДА СБУ. - Контрольно-спостережна справа №27866. – арк. 68.

8. Кеворкян К. Опасная книга: феномен нацистской пропаганды / Константин Ке-воркян. – Х.: Фолио, 2009. – 507 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-06

Як цитувати

Долгорученко, К. (2024). ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ІМПЕРСЬКОГО МІНІСТЕРСТВА НАРОДНОЇ ПРОСВІТИ І ПРОПАГАНДИ «ВІНЕТА» НА ТЕРИТОРІЇ РАЙХСКОМІСАРІАТУ «УКРАЇНА». Науковий вісник Дніпровського державного університету внутрішніх справ, (3), 91–96. вилучено із https://visnik.dduvs.edu.ua/index.php/visnyk/article/view/385

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ, ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ ТА КОНСТИТУЦІЙНІ АСПЕКТИ ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ