СУЧАСНИЙ СТАН МІГРАЦІЇ В УКРАЇНІ, ЩО СКЛАВСЯ ВНАСЛІДОК ВІЙСЬКОВОГО ВТОРГНЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31733/2078-3566-2023-6-153-157

Ключові слова:

міграція, міграційне сальдо, біженець, внутрішньо переміщена особа, репатріація.

Анотація

Визначено сучасний стан міграції в Україні, що склався внаслідок військового вторгнення російської федерації. Виділено три основні види міграції населення, що наразі мають місце в Україні: міграція за кордон; внутрішні переміщення всередині держави; незаконне вивезення українських громадян до російської федерації. Аналіз проведеного дослідження підтверджує негативні наслідки міграції українців за кордон, і лише у випадку повернення таких осіб Україна матиме шанс на допомогу у розвитку та відбудові держави. Констатована низька залученість внутрішньо переміщених осіб до процесу працевлаштування через державні структури. Водночас результативність діяльності структурних підрозділів Державної служби зайнятості визнана низькою, що свідчить про неефективність запроваджуваних заходів. Відзначено як позитивний такий напрям роботи Державної служби зайнятості, як надання профорієнтаційних послуг. Зроблено висновок, що інші напрями служби потребують подальшого розвитку та удосконалення. Визначено, що найбільш уразливою категорією громадян України з-поміж тих, кого незаконно вивезли до російської федерації, є діти. Зауважено, що представлена публічна статистична інформація в державі в цілому не є повністю достовірною, адже латентність міграційних процесів обумовлена життєвими обставинами, політикою зарубіжних держав, окупацією окремих територій України, бойовими діями на території України, особистими причинами окремих громадян тощо. Підтримується думка про те, що чим довше триватимуть бойові дії, тим більше громадян України будуть приймати рішення не повертатися в Україну, тому що час сприяє їхній інтеграції. Акцентовано на важливості повернення громадян України з метою уникнення демографічної, соціальної та економічної катастрофи. Сформульовані висновки та узагальнення можуть стати підставою для подальших наукових досліджень у напрямі подолання міграційних наслідків військового вторгнення російської федерації.

Посилання

1. Вплив міграції на соціально-економічну ситуацію в Україні. НІСД. URL: https://niss.gov.ua/publikatsiyi/analitychni-dopovidi/vplyv-mihratsiyi-na-sotsialno-ekonomichnu-sytuatsiyu-v-ukrayini. 2. Кількість українців та їх міграція за кордон через війну – дослідження Громадянської мережі ОПОРА. ОПОРА. URL: https://www.oporaua.org/viyna/kilkist-ukrayintsiv-ta-yikh-migratsiia-za-kordon-cherez-viinu-doslidzhennia-gromadianskoyi-merezhi-opora-24791.

3. Україна – Звіт про ситуацію з внутрішнім переміщенням – Загальне опитування населення Раунд 13 (11 травня – 14 червня 2023 року). IOM. URL: https://dtm.iom.int/reports/ukraina-zvit-pro-situaciyu-z-vnutrishnim-peremischennyam-zagalne-opituvannya-naselennya?close=true.

4. Аналітична та статистична інформація. Державний центр зайнятості. URL: https://www.dcz.gov.ua/analitics/67.

5. Єдиний механізм повернення депортованих дітей: РЦПЛ представив концепцію репатріації українських неповнолітніх. RCHR. URL: https://rchr.org.ua/publications/yedynyj-mehanizm-povernennya-deportovanyh-ditej-rczpl-predstavyv-konczepcziyu-repatriacziyi-ukrayinskyh-nepovnolitnih/.

6. Ядловська О. Особливості міграційної хвилі українців-евакуантів у 2022 р. через військову агресію російської федерації. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. 2022. Спец. вип. № 2(121). С. 188–203. URL: https://doi.org/10.31733/2078-3566-2022-6-188-203.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-16

Як цитувати

ОПАЦЬКИЙ, Р. (2024). СУЧАСНИЙ СТАН МІГРАЦІЇ В УКРАЇНІ, ЩО СКЛАВСЯ ВНАСЛІДОК ВІЙСЬКОВОГО ВТОРГНЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ. Науковий вісник Дніпровського державного університету внутрішніх справ, (2), 153–157. https://doi.org/10.31733/2078-3566-2023-6-153-157

Номер

Розділ

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ, КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ, КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ТА КРИМІНАЛІСТИЧНІ ЗАСАДИ ОХОРОНИ ПРАВ ЛЮДИНИ